Український рік
Зимові свята.
Обряди зимового циклу пов'язані не тільки з періодом очікування весни як часу сівби, а й з давніми міфами про народження Всесвіту.
Сподіваємось, що ми допоможемо Тобі більше дізнатись про зимові свята.
Про традиції та повір'я наших предків. Веселих свят!
Катерини 07.12
Андрія 13.12
Варвари 17.12
Миколая 19.12
Ганни 22.12
Новий рік 01.01
Свят-вечір 06.01
Різдво 07.01
Меланки 13.01
Голодна кутя 18.01
Водохреща 19.01
Весняні свята
Весняний цикл:
Стрітення 15 лютого
"Явдохи" 14 березня
Благовіщення 7 квітня
Масляна
Вербна неділя
Великдень
Разом з пробудженням природи від зимового сну на нашій землі, в Україні, починається цикл народних весняних свят, пов'язаних з стародавніми мітами та віруванням, супроводжених піснями, іграми та хороводами. Народний образ весни - це образ краси, сили і надії. Голоним святом весняного циклу є Великдень- найбільше християнське свято. Хороводи дівчат, забави дітей, зустріч птахів, що повертаються з вирію, травневі свята і нарешті "зільник" - чарівна казка нашої старовини. Все це - українська весна, голос предків наших, дорога поезія нашої Батьківщини.
Свята літнього циклу
Літній цикл
Івана Купала 7 липня
Петра і Павла 12 липня
Іллін день 2 серпня
Маковія 14 серпня
Яблучний Спас 19 серпня
Літо - улюблена пора року багатьох. Адже школярі в цей час насолоджуються канікулами, дорослі - відпустками. Але літо ще багате народними та державними святами. Ми сподіваємось, що завдяки нашому сайту, ви більше дізнаєтесь про літні свята.
Осінній цикл свят
З циклом осінніх свят пов'язані звичаї, приурочені до збору врожаю чи повернення худовби з літніх пасовищ. Немає чіткої межі між літом і осінню, і є різні підходи до визначення цього.
В осінньому циклі свят відображено головну селянську турботу - забезпечення родючості полів, плодючості худоби, продовження людського роду.
Різдво Пресвятої Богородиці (21.09)
Здвиження (27.09)
Свята Покрова (14.10)
Святого Дмитра (8.11)
Собор Святого Архістратига Михайла (21.11)