Дописи випускників школи

 

На перехресті доріг

Переломним моментом у житті кожної людини є  закінчення школи і вибір майбутньої професії. Нам здається, що навчання в університеті, коледжі чи інституті – щось надзвичайне та прекрасне. Та не завжди це так. Бувають різні ситуації, різні обставини та люди. Щоб якнайкраще ознайомитись із тим, що ж робиться в голові людини, яка знаходиться на перехресті доріг: закінченням дитинства і початком юності, я вирішила поспілкуватись із першокурсницею.

  • Чи важко було змиритись із думкою, що  на цьогорічній лінійці ти не побачиш щирих та лагідних посмішок першачків, білих бантиків та й шкільний дзвінок не закличе у клас?

  • Коли я опинилась на цьогорічній лінійці в університеті, все було зовсім по іншому : нові обличчя, емоції та враження. Чесно, то відчуття були приємні. Вся ця урочистість, рівень святкового дійства, слова ректора та посмішки одногрупників – це дійсно щось нове та цікаве. Сама атмосфера просто зачаровувала.

 

  • Чи сумуєш за стінами рідної школи, за могутнім та владним голосом директора та батьківською порадою завуча?

  • Стоячи на лінійці, зі сльозами на очах, я зрозуміла, що ось і настав цей момент, про який мріяла навчаючись у школі. Правда тоді, в мене були зовсім інші уявлення. Я і не думала, що можна так сумувати за шкільною формою, бантиками чи рідною партою. Час летить занадто швидко, а ми не вміємо цінувати те, що в нас є. Я дуже вдячна своїм вчителям, які за весь період навчання стали другими батьками. Вони розуміли, що до нас потрібно заходити з посмішкою.

 

  • Як ти вважаєш, чи велика роль учителя у формуванні особистості його учнів?

  • Завдання вчителя полягає у створені умов гармонійного розвитку особистості, у підготовці до праці та інших форм участі в житті суспільства. Тому я вважаю, що роль дійсно є великою. Кожен з нас повинен розуміти цінність навчання. Вчитель пояснює нам, що все охопити неможливо, проте можна навчитися працювати, жити і бути. Вчительська праця передбачає постійну самовіддачу. Цінуймо це!

 

  • Що допомогло тобі у виборі професії?

  • Звісно, це не було моєю мрією, бо я, як і усі дівчата, хотіла бути принцесою або моделлю. Зараз, згадуючи це, посмішка з’являється на устах. Навчаючись у старших класах, зрозуміла, що математичний профіль – це моє. Тим більше, в нас час це досить прибутково. А кожному хочеться працювати там, де робота буде приносити не тільки гроші, а й задоволення.

 

  • З якими сподіваннями ти йшла в університет?

  • Перш за все, хотілось спробувати жити самостійно. Відчуття свободи – ось чого хочеться у школі. Все не так легко, проте я намагаюсь крутитися. Це ніби випробування для мене. Також хотілося б забути про існування деяких предметів. Розумію, що все це включено в програму і колись пригодиться у житті, проте мені, як людині, яка захоплюється математикою, важко було вивчати біологію чи географію. А зараз, коли ті предмети в мене не читаються, маю змогу присвятити свій час вивченню того, що мені більше до душі.

 

  • Чи важким є процес вливання у новий колектив?

  • В перший день було трішки важко, оскільки не кожен з нас хотів іти на контакт. Проте після пар коли всі змогли трішки розслабитись, у нас була можливість поспілкуватись. Поступово ми зрозуміли, що у багатьох є спільні знайомі, хобі та цілі у житті. Я трошки замкнена людина, а тому почувала себе невпевнено серед такої кількості нових людей. Всі ділились враженнями, емоціями та скаржились на рахунок втраченого літа. Поступово і я змогла відчути себе частиною групи. Мені сподобалось заводити нові знайомства. Сподіваюсь, що до першої сесії ми станемо дружнім колективом і зможемо плідно працювати та отримувати взаємодопомогу.

Ольга КОРІНЬ,

Студентка факультету журналістики

Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка

 

Свою Україну любіть

22 роки пройшло від того часу, коли потоки людей з синьо-жовтими прапорами святкували День незалежності. Ми зуміли скинути чужинські кайдани. Серця українців сповнились надіями у краще майбутнє.

Щорічно 24 серпня у нашій країні проводяться масштабні заходи до святкування цієї пам'ятної події, які змушують згадати минувшину. Цей день - нагадування, яке ніби-то говорить: " Не перекладай відповідальність за країну на інших!"  В наш час, коли суспільство є корисливе, надзвичайно важко працювати та жити для країни. Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) наголошує на наступних словах: "Християни повинні себе запитати, а що я дав Україні?Що я  зробив для того аби моя Україна стала кращою, сильнішою, могутнішою?"

22 роки - зовсім мало для людини. Кожен може докласти свою лепту у розвиток країни. Як казав Тарас Шевченко: "Свою Україну любіть." "Це повинна бути любов діяльна, яка проявляється у ділах. Любити - йти на жертву", - переконаний Глава УГКЦ.

"Важко бути  оптимістом там, де я зараз перебуваю. Але я знаю, що в України все буде добре", - впевнена Юлія Тимошенко. Ми зуміємо зайняти гідне місце серед європейських країн тільки з твердою вірою у майбуття.

24 серпня українці єднаються у молитві, в якій випрошують ласки неньці Україні. Такою молитвою розпочалося святкування Дня незалежності у с. Олієві. Парох села Олексій Боднарчук привітав односельців зі святом.

А вже наступного дня кожен бажаючий міг стати частиною святкового дійства, яке відбувалося у формі концертої програми. Не обійшлось тут без людських посмішок, які просто не можливо було непомітити.

Розпочалось ж усе із привітань Бучка Івана та Дикої Юлії, які впродовж усього концерту  ні на хвилину не давали засумувати глядачам. Краплиною щастя став виступ Цап Оксани, яка подарувала наступні композиції: "Є на світі одна країна", "Слово матері напутнє", "Розкажу про Україну", "Україна". Своїм голосом зачаровувала Оріхович Зор'яна, виконавши пісні "На нашій Україні" та "Свіча". Затамувати подих змусив спів Бацько Надії, яка подарувала  композиції "Це край, де я родилась" та "Музика рідного дому". Жителі та гості села мали змогу насолодитись співом Беньо Марії, яка, вийшовши на сцену, вразила до глибини душі  усіх своєю майстерністю та талантом.  Під час виконання нею пісні "Одна єдина" серце стукало вдвічі швидше. А після дуету з Бацько Надією, який подарував "Не сумуй країно" та "Нічкою темною", не залишилось жодних сумнівів у тому, що ми маємо чим пишатись, якщо у наших дівчат такі таланти. Здивували своїм виступом Шнуровська Вікторія та Гирик Таня. Хто б міг подумати, що наш край багатий на такі юні дарування. Прочитавши "Ми діти українські", виконавши "Нову країну" та "Червону калину", Вікторія запалила не одне серце. А після дарунку Танею "Україночки" та "Пісні про Оліїв", аплодисменти так і ринули із залу.

Завершальною частиною святкового дійства став виступ сільського голови Володимира Гончаренка.

Було б помилкою не згадати про організаторів цього чарівного дійства - Цап Галину та Будника Ігоря, які доклали максимум зусиль, щоб свято відбулось.

Саме в такі моменти ти відчуваєш себе частиною чогось величного та прекрасного. Хотілося б, щоб таких святкових дійств було побільше.

 

Ольга КОРІНЬ,

студентка факультету журналістики

Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

 

 

 

 

День молоді Залозецького деканату

Наша душа хоче свята. І не важливо, скільки нам років, чим займаємось і про що мріємо. Таке свято  порадувало нас недільного дня в селі Олієві на святкуванні Дня молоді Залозецького деканату, яке проводилося з метою: "Господи, укріпи нашу віру". У програму  входили: літургія у місцевій церкві, спільна перекуска, ігри та розваги для молоді різного віку, концертна програма з участю парафій Залозецького деканату та отця Василя Брони, гурту "Джазова фіра", дискотека та запалення ватри.

Розпочалось усе з реєстрації людей перед відправою. Літургію очолив отець-декан Василь Небесний у співслужінні священників деканату. На самій відправі була присутня святкова атмосфера, яку возвеличив своїм співом молодіжний хор з с. Гаї за Рудою. Кожен зумів відчути себе частинкою чогось цілого та величного.

 Було приємно  бачити таку кількість молоді і людей заголом у вишиванках. Очі просто розбігались від різноманіття кольорів та стилів вишиття.

Наступною частиною програми стала спільна перекуска. Жителі села пригощали спраглих та втомлених гостей.

Для учасників, вік яких був більше 14 років,  розважальна програма розпочалась із квесту, який складався з 8 точок. Тема - віра, яка виявляється через наші вчинки. Як віруємо, так і живемо. Учасників поділили на 4 команди: «Січень, лютий, березень», «Квітень, травень, червень», «Липень, серпень, вересень» та «Жовтень, листопад, грудень». Умова перемоги -  якнайшвидше розгадати зашифровані гріхи. Перемогла команда "Січень, лютий, березень". Серед її учасників: Ярошевська Марія, Дробняк Іванна, Куць Володимир, Корінь Йосип та Лук'янська Марічка.

Для молодших учасників свята аніматори Єдиного Молодіжного Простору УГКЦ (Козишин Марія, Боляк Марія, Боляк Таня, Барвінок Христина, Вишинська Марія, Стець Оксана) організували  ігри та банси. Усмішки не зникали із дитячих обличч.

Концертну програму розпочали виступи парафіяльних спільнот.  Глядачі мали змогу насолодитись співом Немченко Богданни (с. Гаї за Рудою), яка виконала  "Ти Світанок", акапельним виконанням  Бартіш Марії (с. Мшанець) "Знов хреститься Русь", голосом переможниці Всеукраїнського конкурсу УГКЦ "Пісня серця" Кравчук Дани (с. Мшанець), яка подарувала пісню "Квітка-душа".  Естафету продовжила молодіжна спільнота з села Загір'я. Своїм виступом захопив та вразив отець Василь Брона. Показав себе з найкращої сторони гурт "Джазова фіра" (м. Тернопіль). Під час його виступу молоді люди, взявшись за руки, бігали колом, танцювали. Гурт запалив серця юних учасників дійства. Поміж виступами   глядачів розважав ведучий Роман Демуш.

Запалення ватри та спільна молитва стали своєрідним завершенням святкування.

 

Ольга КОРІНЬ,

студентка факультету журналістики

Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.